دانستنی های ندانسته ی رابطه های جنسی

از روابط و مسایل جنسی بیشتر بدانید

نشانه ها و ویژگی های دختر خوب

نشانه ها و ویژگی های دختر خوب:

بهترن دختران شما آنهایی هستند که شوهر دوست باشند، پاکدامن باشند، در خانواده خودشان عزیز و مورد احترام باشند، ولی در برابر شوهر کوچک و تسلیم او باشند.

عشق باز با شوهر و پاکدامن با بیگانه باشند، از شوهر حرف شنونده باشند، فرمان شوهر را اطاعت کنند و هرگاه با شوهر خلوت کردند تماما در اختیار او باشند و از لذت بردن او جلوگیری نکنند.(پیامبر اکرم (ص) )

رسول خدا(ص) می فرماید: بهترین همسران شما کسانی هستند که دارای این خصلتها باشند: مهربان باشد، عفت و پاکدامنی خود را رعایت کند، در میان بستگانش عزیز و سربلند باشد، در نزد شوهرش فروتن باشد، خود را برای شوهرش بیاراید و به او بنمایاند، نسبت به نامحرمان خود نگه دار باشد و پوشش خود را حفظ کند، از شوهرش اطاعت کند، در امور جنسی میل شوهرش را بپذیرد، در عشق و علاقه به شوهرش افراط نکند و حد اعتدال را حفظ نماید، آمادگی برای تولید فرزندان متعهد از خود داشته باشد.

امام صادق (ع) می فرماید: نیک بنگر که خود را در چه جایگاهی می گذاری و چه کسی را شریک مال و دین و اسرار خود می سازی، دوشیزه ای را پیدا کن که خوش رفتار و نیک خلق باشد. آگاه باش زنان گوناگون آفریده شده اند، بعضی غنیمتی ارزنده و دلاور و دلربا هستند و بعضی مانند ماه یک شبه برای شوهر خود می درخشند و بعضی چهره تاریک دارند هرکس دارای همسر شایسته گردد پیروز و سعادتمند گردد و هر کس در این راه به خطا رود چون گرفتاری بیچاره است.

بهترین زنان شما کسی است که خوش بو باشد، خوش طبخ باشد و غذای خوب و خوشمزه بپزد، در زندگی و خرج خوش سلیقه باشد، اسراف کار و ولخرج و خسیس و نظر تنگ نباشد. زنی که دارای صفات نیک باشد از کارگران خدا به حساب می آیدو هرگز از لطف خدا ناامید و از کرده خود پشیمان نمی شود.(امام رضا(ع) )

بهترین صفات زنان، بدترین صفات مردان است: تکبر، ترس و بخل. پس هرگاه زن متکبر باشد، خود را تسلیم هر ناکسی نمی نماید و هرگاه بخیل باشد، مال خود و شوهرش را حفظ می کند و هرگاه زنی ترس داشته باشد، خود را از بد نامی دور نگه می دارد. (حضرت علی (ع) )

حضرت علی (ع) فرمود: هر وقت یکی از شما بخواهد ازدواج کند، از اوصاف موی سر زن نیز سوال کند، همچنانکه از چگونگی رخسار او می پرسد. چون که موی زن یکی از دو زیبایی(مو و صورت) اوست. زن صالح و دین دار باشد، زیرا اگر زن در خویشتن داری و حفظ عفت خود، دینداری اش سست باشد، همسرش را به چیزی نشمرد و او را در بین مردمان رو سیاه می کند و دل او را با ... خود نگران کند. و زندگی را برای او تیره می کند، با این حال اگر شوهر راه حمیت و غیرت پیش گیرد، باید همیشه در گرفتاری و اندوه به سر برد و اگر بی تفاوت باشد نسبت به دین و ناموسش سهل انگار است و به کم حیصیتی و بی غیرتی متهم خواهد شد و اگر زن علاوه بر ناشایستگی زیبا هم باشد، گرفتاری بیشتر و سخت تر خواهد شد، زیرا برای شوهر جدا شدن از او دشوار می شود و نمی تواند از او دل بکند و نمی تواند خطری که او را تهدید می کند تحمل کند. از این رو پیامبر(ص) بیشتر بر ازدواج با زن دیندار تاکید می کند و می فرماید:(با زن، به خاطر مال، مجال، فامیل و دینش ازدواج می کنند، تو فقط با دیندار ازدواج کن.)

حضرت الیاس (ع) می فرمایند:شما را امر می کنم به ازدواج و نهی می کنم از مجرد زیستن، سپس می فرمایند: با چهار دسته از زنان ازدواج نکن، مختلعه، مباریه، عاهره و ناشزه. اما مختلعه زنی است که هر ساعت بی دلیل طلاق می خواهد، مباریه زنی است که به ذیگران مهر فروشی می کند و به وسایل دنیایی افتخار می کند، عاهره زن فاسقی است که دوست و رفیق برای خود دارد، و ناشزه زنی است که در رفتار و گفتار نسبت به همسرش برتری می جوید که از مصدر نشز به معنی زمین بلند گرفته شده است.

زنان سه نوع اند: زنی که اولاد آور و مهربان است، همسرش را در برابر مشکلات روزگار و امور دنیا و آخرتش یاری می کند. نه آنکه زمانه را در برابر شوهرش یاری کند؛ زنی که نه اولاد آور است و نه جمال و اخلاق دارد و نه شوهرش را در کار خیر یاری می کند؛ و زنی که اهل سر و صدا و رفت و آمد و عیب خوست، زیاد را اندک می شمرد و اندک را می پذیرد.

رسول اکرم(ص) می فرمایند: آیا شما را از بدترین زنانتان آگاه نسازم، زنی که در بین خانواده اش ذلیل  و در برابر شوهرش بدمنش، نازا و کینه توز است؛ زنی که از کار زشت پرهیز ندارد، به هنگام نبودن شوهر بی حجاب و در حضور او با حجاب است، به حرف شوهر گوش نمی دهد و فرمان او را نمی برد و هنگامی که همسرش با او خلوت کند از خواسته او سرباز زند چنانکه مرکب ناهموار از سوارشدن سرباز زند و هیچ عذری را از شوهر پذیرا نباشد و هیچ گناهی را بر او نبخشد.

رسول خدا (ص) می فرمایند: بهترین زنان شما زنی است که پاکدامن و در عین حال شهوت انگیز باشد.

امیرالمومنین(ع) فرمودند: بهترین زنان شما زنی است که متواضع، نرمخو و مطیع شوهر است، موقعی که همسرش خشمگین شود، از چشم او دور نشود تا وقتی که او خشنود شود و در وقتی که شوهرش بیرون منزل است و در نبودن او، حرمت او را حفظ کند که چنین زنی از جمله کارگزاران خداست.

ابوعبدا...(ع) فرمودند: بهترین زنان شما زنی است خوشبو و آشپز خوبی باشد، زنی که اگر بخشش کند در راه خیر بخشش می کند و اگر چیزی ندهد باز هم درست عمل کرده است. چنین زنی کارگزاری از کارگزاران خداست و کارگزار الهی از رحمت او ناامید نمی باشد. و در جایی دیگر فرمودند: همانا بهترین زنان زنی است که به هنگام خلوت با همسرش پوشش و حیا را دور افکند و چون با دیگران باشد حیا را در پوشد.

منبع: کتاب همه چیز دررباره ازدواج و دوران مجردی

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:29  توسط ادمین  |